13 lutego, 2025 @ 3:00 pm – 28 lutego, 2025 @ 5:00 pm
Pielgrzymka – Filipiny 2025
Biuro Podróży „Róże Maryi” zaprasza na pielgrzymkę na FILIPINY – do KRÓLESTWA MARYI 13 – 28.02.2025 (16 dni)
Są jeszcze 4 wolne miejsca – zapraszamy jak najszybciej zgłosić się ze względu na konieczność wykupienia biletów na statek i samolot!
FILIPINY
Papież Pius XII, który darzył Filipiny wyjątkową ojcowską sympatią, nazwał je jedynym katolickim krajem Azji, który jest „Królestwem Maryi”.
Filipiny, które zostały odkryte przez Ferdynanda Magellana w 1521 roku, są państwem wyspiarskim w południowo-wschodniej Azji na Oceanie Spokojnym. Ich nazwa pochodzi od imienia króla Hiszpanii Filipa II Habsburga. Kolonizacja rozpoczęła się od momentu pojawienia się Miguela Lópeza de Logazpi, który przybył z Meksyku w 1565 roku. Sześć lat później została założona Manila, jako stolica Hiszpańskich Indii Wschodnich.
Filipińczycy w stosunkowo krótkim czasie przyjęli chrześcijaństwo i w sposób szczególny pokochali nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Z Jej imieniem związali nazwy wielu miast i osiedli. Główny łańcuch górski na Luzonie nazwali Sierra Madre z jego najwyższym szczytem o nazwie „Bogurodzica”.
W dniach 22-25 lutego 1986 r. w stolicy Filipin, Manili, w Alei Objawienia się Świętych, dokonała się pokojowa rewolucja. Ośmiopasmowa droga opasująca miasto stała się miejscem objawienia potęgi świętych – ludzi trzymających w rękach różańce. Dwa miliony ludzi uklękło twarzą w kierunku nadjeżdżających czołgów. W pierwszym rzędzie klęczały siostry zakonne i podnosząc w górę różańce zaczęły się głośno modlić. Nie mieli zamiaru się cofnąć. To czołgi się cofnęły. Nie padł ani jeden strzał. Armię pokonała moc modlitwy.
PROGRAM:
Dzień 1 – (13 lutego 2025 – czwartek) – Kraków Balice
Zbiórka o 15:00 w kaplicy na lotnisku w Krakowie-Balicach, Msza św., a następnie odprawa i 19:10 wylot do Istambułu (lot nr: TK1274 – trwa 2:15). Przylot do Istambułu 23:25.
Dzień 2 – (14 lutego 2025 – piątek) – Manila
Wylot do Manili o 2:10 (lot nr: TK084 – trwa 10:55), przylot do Manili o 18:10. Po przylocie Msza św., kolacja i zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 3 – (15 lutego 2025 – sobota) – PROWINCJA RIZAL
Po Jutrzni oraz śniadaniu wyjedziemy do Antipolo do Katedry.
KATEDRA W ANTIPOLO NASZEJ PANI POKOJU I DOBREJ PODRÓŻY
ANTIPOLO
Serce kultu maryjnego na Filipinach to narodowe sanktuarium w Antipolo, niewielkim mieście niedaleko Manili. Znajduje się tam czczony wizerunek Czarnej Madonny Najświętszej Maryi Panny. Sanktuarium, zbudowane na wzgórzu, mieści posąg słynący z łask, znany jako Nasza Pani o Czarnych Włosach, wyrzeźbiony w czarnym drewnie i trzymający ozdobne berło w kształcie laski admirała. Wizerunek został przywieziony do kraju przez gubernatora generalnego Juana Niño de Taborę z Meksyku na galeonie
El Almirante w 1626 roku. Jego bezpieczną podróż przez Ocean Spokojny przypisano temu wizerunkowi, który otrzymał tytuł „Naszej Pani Pokoju i Dobrej Podróży”.
Po obiedzie udamy się do kościoła św. Ildefonsa z Toledo – Tanay Rizal.
Budowa obecnego kościoła została ukończona w 1783 roku. W 2001 roku został ogłoszony Kościołem Narodowego Skarbu Kultury przez Narodową Komisję Kultury i Sztuki.
W kościele znajduje się również relikwiarz z fragmentem kości św. Ildefonsa, umieszczony w monstrancji, który został podarowany przez Felipe Pedraję w październiku 2006 roku z Zamory w Hiszpanii, gdzie spoczywa ciało patrona.
Droga Krzyżowa wewnątrz kościoła uznawana jest za jedną z najpiękniejszych Dróg Krzyżowych w Azji.
Ostatnie miejsce w dniu dzisiejszym, które zobaczymy to Sanktuarium Reginy Rica – Tanay, Rizal – Msza święta. Regina Rica, znana również jako Instytut Regina Rosarii do Kontemplacji w Azji, to popularne miejsce pielgrzymek, które przyjmuje odwiedzających wszystkich religii. Miejsce to jest poświęcone Matce Bożej dla tych, którzy szukają pocieszenia i duchowej odnowy.
Powrócimy do Manili na kolację oraz odpoczynek w hotelu.
Dzień 4 – (16 lutego 2025 – niedziela) – PROWINCJA BULACAN
Po Jutrzni oraz śniadaniu wyjedziemy do Marilao. Mszę św. przeżyjemy w Narodowym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Marilao. W dolnej części kościoła znajduje się Kaplica Guadalupe, która zawiera replikę tilmahtli z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. W pobliżu płynie woda, którą wielu pielgrzymów czerpie, uważając ją za cudowną.
Będziemy mogli zobaczyć również Małe Polskie Muzeum.
W wolnym czasie w EUROBAKE MALOLOS będziemy mogli zrobić zakupy w słynnej piekarni/cukierni.
Kolejny nasz duchowy przystanek będzie w Kościele BARASOIAN, formalnie znany jako Parafia Matki Bożej z Góry Karmel. Kościół został pierwotnie zbudowany w 1630 roku. Zdobył on historyczne znaczenie, stając się kolebką Pierwszej Republiki Filipińskiej. Następnie zobaczymy KATEDRĘ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY w Malolos, Bulacan. Katedra-Bazylika Mniejsza i Parafia Niepokalanego Poczęcia, powszechnie znana jako Katedra w Malolos.
Po obiedzie udamy się do NARODOWEGO SANKTUARIUM ŚW. ANNY HAGONOY (Msza św. – jeżeli będzie możliwość). Narodowe Sanktuarium i Parafia Świętej Anny, powszechnie znane jako Sanktuarium Santa Ana lub Kościół w Hagonoy, to kościół katolicki z XVIII w. Narodowe Sanktuarium i Parafia Świętej Anny w Hagonoy, Bulacan, zostały zbudowane, by czcić Świętą Annę na Filipinach, rozpoznając jej kluczową rolę w historii wiary filipińskiego narodu, szczególnie mieszkańców Hagonoy.
Na kolację i nocleg powrócimy do Manili.
Dzień 5 – (17 lutego 2025 – poniedziałek) – PROWINCJA BATAAN
Po Jutrzni oraz śniadaniu pojedziemy do prowincji Bataan (w hotelu będzie można zostawić dużą walizkę i zabrać małą, ponieważ pojedziemy do innego hotelu na jedną noc i wrócimy na drugą noc).
Jako pierwsze zobaczymy NARODOWE SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II w HERMOSA.
To Diecezjalne Sanktuarium jest miejscem pielgrzymki współczucia i świadectwem miłosierdzia świętego papieża Jana Pawła II, który przybył do Morong w Bataanie (21 lutego 1981 roku) i odprawił Mszę świętą dla tzw. ludzi łodzi z Kambodży, Laosu i Wietnamu, uciekających przed okrutnymi wojnami indochińskimi, którzy znaleźli schronienie w prowincji Bataan i zamieszkali w Morong w Centrum Pomocy Uchodźcom.
Następnie nawiedzimy BAZYLIKĘ MNIEJSZĄ MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ W ORANI
(Sanktuarium Pielgrzymkowe). 25 września 2012 roku kościół w Orani otrzymał przywilej odpustu taki jak w Bazylice św. Marii Maggiore w Rzymie,
Następnie zobaczymy Kościół Matki Bożej Pilar (400-letni kościół wykonany z koralu)
Obiad w Las Casas Filipinas de Acuzar (podróż w czasie i przeżycie historii hiszpańsko-filipińskiej w Las Casas Filipinas de Acuzar).
LAS CASAS FILIPINAS DE ACUZAR to muzeum pod gołym niebem i park dziedzictwa. Odwiedzający mogą zwiedzać wiekowe domy i brukowane ulice, co sprawia wrażenie kroku wstecz w czasie. Po obiedzie pojedziemy do hotelu. Będzie możliwość odpoczynku lub zwiedzania.
Możliwość nawiedzenia małego kościoła w Las Casas gdzie około 15:00 będziemy mieć Mszę św.
Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 6 – (18 lutego 2025 – wtorek) – PAMPANGA
Po Jutrzni i śniadaniu pojedziemy do Sanktuarium na górze Samat. Narodowe Sanktuarium na Górze Samat – Sanktuarium Waleczności. Kompleks pomnikowy został zbudowany, aby uhonorować i przypomnieć o waleczności filipińskich i amerykańskich żołnierzy, którzy walczyli przeciwko Cesarskiej Armii Japońskiej podczas II Wojny Światowej. Biały Krzyż Pamięci stoi jako przypomnienie o żołnierzach, którzy walczyli i stracili życie w Bitwie o Bataan.
Obiad w APAG MARANGLE z pokazem gotowania. Po obiedzie nawiedzimy KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEGO JAKUBA APOSTOŁA W BETIS – oficjalnie nazywany Parafialnym Kościołem Świętego Jakuba Apostoła. Ten kościół jest sławny z tego, że nazywany jest Sykstyńską Kaplicą Filipin.
Kolejne miejsce to Zatopione Sanktuarium Matki Bożej Lourdes – zagłębione głęboko w ziemi, Zatopione Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Cabetican kiedyś osiągało wysokość siedmiu pięter w swoim apogeum, aż zostało pogrzebane pod popiołem z erupcji Mt. Pinatubo w 1991 roku oraz następujących po niej przepływów lawin. Dopiero częściowa renowacja w 2005 roku pozwoliła parafianom ponownie wejść do ich ukochanego sanktuarium. Msza św.
Kolacja w Cabalen Plus w San Fernando, a następnie przyjazd do Manili do hotelu na nocleg.
Dzień 7 – (19 lutego 2025 – środa) – PROWINCJA QUEZON
Na śniadanie pojedziemy do Jollibee na słynne filipińskie kurczaki.
(Jutrznia w podróży).
Kolejny etap podróży to spacer po Villa Escudero. Jest to działająca plantacja kokosowa i hacjenda o powierzchni 800 hektarów w Tiaong, Quezon. Od 1981 roku plantacja otworzyła swoje drzwi jako ośrodek wypoczynkowy oferujący wycieczki po wiosce, zwiedzanie muzeum, posiłki.
Obiad przy wodospadzie.
Następnie pojedziemy do Narodowego Sanktuarium św. Ojca Pio. Msza św.
Struktura głównego kościoła wykonana jest głównie z rodzimych materiałów, takich jak drewno, kamień, bambus, liście sasa lub nipa oraz sawali czyli plecione pasy z bambusa. Kształt jego dachu przypomina salakot, tradycyjny filipiński kapelusz używany przez rolników i rybaków.
Przejazd na kolację oraz nocleg do Manili.
Dzień 8 – (20 lutego 2025 – czwartek) – PROWINCJA LAGUNA
Laguna to prowincja w regionie CALABARZON na Filipinach, której nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa „lago”, oznaczającego „jezioro”.
Po śniadaniu pojedziemy do KAMAY NI HESUS HEALING CHURCH – znany również jako Kościół Uzdrowienia Zmartwychwstałego Chrystusa i powszechnie znany jako Sanktuarium Kamay ni Hesus.
(Jutrznia w podroży).
Kamay ni Hesus jest również znane z 300-stopniowego wejścia po schodach do ogromnej statuy Jezusa.
Msza św. Obiad.
Następnie pojedziemy do Bazyliki Mniejszej Świętego Michała Archanioła. Jest największa w prowincji Quezon, zbudowana w kształcie klucza, nazywana lokalnie „Susì ng Tayabas” („Klucz Tayabas”). Została włączona do listy ponad 30 kościołów ogłoszonych Narodowymi Skarbami Kultury przez Narodowe Muzeum Filipin. Kolejny nawiedzany przez nas kościół to Diecezjalne Sanktuarium Świętego Chrystusa De Burgos
Kolacja i powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 9 – (21 lutego 2025 – piątek) – PROWINCJA BATANGAS
Po Jutrzni i śniadaniu pojedziemy do Batangas.
Na Mszę św. pojedziemy do MARIAN ORCHARD – MINOR BASILICA OF IMMACULATE CONCEPTION czyli Bazyliki Mniejszej Niepokalanego Poczęcia.
Obiad w MONTEMARIA INTERNATIONAL PILGRIMAGE & CONFERENCE CENTER –
to Międzynarodowe Centrum Pielgrzymkowo-Konferencyjne Montemaria, gdzie znajduje się Matka Całej Azji – Wieża Pokoju, najwyższy na świecie pomnik Matki Bożej.
Na zakończenie dnia – BAZYLIKA I PARAFIA ŚWIĘTEGO MARCINA Z TOURS – znana również jako Bazylika w Taal, uważana jest za największy kościół na Filipinach i w Azji. Ma 88,6 metra długości (291 stóp) i 48 metrów szerokości (157 stóp).
Kolacja i przyjazd do hotelu na nocleg.
Dzień 10 – (22 lutego 2025 – sobota) – WYLOT na wyspę PALAWAN do PUERTO PRINCESA
Palawan jest prawdziwym tropikalnym rajem, który przyciąga turystów swoją nieskazitelną przyrodą i oszałamiającymi krajobrazami. Ten długi, wąski archipelag, rozciągający się między Morzem Południowochińskim a Morzem Sulu, jest domem dla niezliczonych gatunków fauny i flory, z czego wiele jest endemicznych i nie można ich znaleźć nigdzie indziej na świecie.
Jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji Palawanu jest Podziemna Rzeka Puerto Princesa, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz uznana za jeden z nowych siedmiu cudów natury. Ta podziemna rzeka płynie przez imponujące jaskinie, zanim wypłynie bezpośrednio do Morza Południowochińskiego. Tunele wypełnione są wspaniałymi formacjami skalnymi, stalaktytami i stalagmitami, tworzącymi zapierające dech w piersiach krajobrazy.
(Wylatujemy na 3 dni i jeżeli ktoś będzie chciał, może zabrać w małym bagażu rzeczy na 3 dni, w tym 2 noce, a duży bagaż będzie można zostawić w hotelu, do którego później wrócimy).
Już o 2:30 musimy udać się na lotnisko, skąd samolotem polecimy na wyspę do miejscowości Puerto Princesa.Po przylocie udamy się do hotelu na śniadanie. Po krótkim odpoczynku pojedziemy do podziemnej rzeki.
PUERTO PRINCESA SUBTERRANEAN RIVER NATIONAL PARK (PARK NARODOWY – PODZIEMNA RZEKA) – został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1999 roku oraz został wybrany jako jeden z Nowych 7 Cudów Natury w 2012 roku. Jest jednym z najbardziej imponujących systemów jaskiniowych na świecie, z charakterystycznymi krajobrazami wapiennymi, nieskazitelną przyrodą, zachowanymi pierwotnymi lasami i unikatową fauną. Zawiera 8,2 km długą podziemną rzekę, która płynie bezpośrednio do morza. Korytarze jaskini prezentują stalaktyty i stalagmity oraz liczne duże komory o szerokości dochodzącej do 120 m i wysokości 60 m. Dostępność i możliwość nawigacji na długości 4,5 km w głąb lądu pozwalają na doświadczenie podziwiania wspaniałych formacji skalnych podczas rejsu rzeką, doświadczenie nieporównywalne z żadnym innym na świecie.
(Zalecane jest zabranie rzeczy do pływania lub na zmianę, z uwagi na to że podczas
tej aktywności można się zamoczyć).
Obiad, następnie przejazd do hotelu, a następnie do kościoła SAN MIGUEL ARCHANGEL (św. Michała Archanioła) na Mszę św. Powrót do hotelu – kolacja i nocleg.
Dzień 11 – (23 lutego 2025 – niedziela) – HONDA BAY, PALAWAN
Jutrznia, śniadanie i wyruszamy na Mszę św. do Kościoła Świętej Moniki.
Następnie rejs po zatoce “Honda Bay” – jedno z pierwszych miejsc turystycznych na Palawanie, które zaznaczyło swoją obecność na turystycznej mapie. Dzięki molo, które jest dostępne z dowolnego miejsca w stolicy w ciągu 30 minut, wycieczki po Honda Bay pozwalają podróżnym z łatwością odkryć trzy wspaniałe piaszczyste plaże na wyspach: Luli Island, Cowrie Island i Starfish Island.
Nazwa Cowrie Island pochodzi od muszli kauri znajdujących się na tym obszarze. Oprócz pływania i wylegiwania się, jest to idealne miejsce na zjedzenie wystawnego obiadu w stylu pikniku. Wyspa Luli natomiast zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowej piaszczystej ławicy. Znika ona jednak podczas przypływu, by ponownie pojawić się podczas odpływu.
Honda Bay to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić w Puerto Princesa, znane z nieskazitelnych plaż z białym piaskiem, zapierających dech w piersiach krajobrazów i tętniących życiem raf koralowych, pełnych różnorodnych organizmów morskich. Ten tropikalny raj oferuje mnóstwo malowniczych wysp, wysepek i mielizn, które można zwiedzać w ramach jednodniowej wycieczki. Dzięki licznym miejscom do nurkowania i snorkelingu, odwiedzający mogą zanurzyć się w tętniącym życiem podwodnym ekosystemie Puerto Princesa.
Co ciekawe, Honda Bay bierze swoją nazwę od hiszpańskiego wyrażenia „Bahía Honda,” które w języku angielskim oznacza „głęboką zatokę.” Zatoka została nazwana przez hiszpańskich kolonizatorów, którzy przybyli na Filipiny w XVI wieku. Nazwa „Honda Bay” utarła się i jest używana do dziś. Co ciekawe, zgodnie z lokalną tradycją, litera „H” w „Honda” jest wymawiana bezdźwięcznie.
(Rekomendowane jest zabranie rzeczy do pływania lub na zmianę, z uwagi na to że podczas aktywności można się zamoczyć).
Obiad na jednej w wysp. Po odpoczynku powrócimy do hotelu na kolację oraz nocleg w Puerto Princesa City.
Dzień 12 – (24 lutego 2025 – poniedziałek) – PUERTO PRINCESA, PALAWAN – powrót do Manili
Po Jutrzni i śniadaniu będziemy mieć wycieczkę po mieście:
- Plaza Cuartel – park, który zachował struktury i pomniki upamiętniające ofiary wojny,
- Palawan Wildlife Rescue and Conservation Center (Centrum Ochrony i Ratowania Dzikiej Przyrody Palawan) – znane również jako “krokodylowa farma”. Można tu zobaczyć zarówno słodkowodne, jak i morskie krokodyle, a także inne gatunki dzikich zwierząt,
- Ranczo Mitra’s Ranch – z malowniczym widokiem na miasto Puerto Princesa – to miejsce wypoczynku i różnych atrakcji,
- Baker’s Hill – perfekcyjne miejsce dla smakoszy, znane z piekarni oferującej różnorodne wypieki i słodycze. Oprócz smakołyków, Baker’s Hill zachwyca przepięknymi ogrodami,
- Binuatan Creations – tutaj odwiedzający mogą zobaczyć, jak lokalni rzemieślnicy wytwarzają ręcznie produkty z naturalnych włókien, takich jak trawy, liście pandanu i abaka. Jest to świetne miejsce, aby poznać tradycyjne filipińskie rzemiosło i zakupić unikatowe pamiątki.
O 12:00 godz. Msza Święta 𝙄𝙢𝙢𝙖𝙘𝙪𝙡𝙖𝙩𝙚 𝘾𝙤𝙣𝙘𝙚𝙥𝙩𝙞𝙤𝙣 𝘾𝙖𝙩𝙝𝙚𝙙𝙧𝙖𝙡 𝙋𝙖𝙧𝙞𝙨𝙝 w Katedrze Niepokalanego Poczęcia, następnie obiad w BADJAO SEAFRONT RESTAURANT. Będzie trochę czasu na zakup pamiątek i pojedziemy na lotnisko, aby smolotem wrócić do Maniili, gdzie zjemy kolację i pojedziemy do hotelu na nocleg.
Dzień 13 – (25 lutego 2025 – wtorek) – WYCIECZKA PO MIEŚCIE MANILA
Manila położona jest na wyspie Luzon i jest stolicą Filipin od 1976 roku. Zamieszkuje ją ponad 12 mln osób. Manila została założona przez Hiszpanów w 1571 roku podczas ekspansji kolonialnej.
Po Jutrzni i śniadaniu pojedziemy do FORTU SANTIAGO/INTRAMUROS.
FORT SANTIAGO – zbudowany w 1571 roku, jest cytadelą lub zamkiem jednym z najważniejszych historycznych miejsc w Manili. Intramuros jest sercem starej Manili. Pod koniec II wojny światowej wszystkie budynki i budowle w Intramuros zostały zniszczone, a jedynie uszkodzony kościół San Agustin (św. Augustyna), do którego również pójdziemy – najstarszy na Filipinach – nadal stoi.
Po Mszy św. pójdziemy do Katedry w Manili, która znajduje sie w Intramuros i jest poświęcona Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, głównej patronce kraju. Bazylika została odwiedzona przez trzech papieży: Pawła VI, Jana Pawła II i Franciszka.
Po obiedzie pojedziemy do Oceanarium PARK (PARK OCEANICZNY W MANILI) – główną atrakcją jest Oceanarium, które mieści 14 000 morskich stworzeń z około 277 gatunków, wszystkie pochodzące z Azji Południowo-Wschodniej. Jego główną atrakcją jest 25-metrowy (82 stopy) zakrzywiony tunel spacerowy po 55-metrowej (180 stóp) wędrówce wewnątrz Oceanarium. Woda używana w Oceanarium pochodzi z Zatoki Manilskiej.
Po kolacji pójdziemy na zakupy do Centrum Handlowego (KULTURA MEGAMALL BRANCH).
Filia sklepów o nazwie “KULTURA” jest jedną z największych i najbardziej znanych na Filipinach. Specjalizuje się w sprzedaży filipińskich produktów rzemieślniczych, pamiątek, odzieży, biżuterii (najbardziej popularne są wyroby z pereł, z których słyną Filipiny).
Po zakupach wrócimy do hotelu na wypoczynek.
Dzień 14 – (26 lutego 2025 – środa) – Manila dzielnica MAKATI CITY
Po Jutrzni i śniadaniu pojedziemy do Sanktuarium św. Antoniego w Makati w jednej z najbardziej ekskluzywnych dzielnic Makati. Parafia ta służy głównie zamożnej społeczności mieszkającej w okolicach Forbes Park. Msza św., następnie przejedziemy po Bonifacio Global City(BGC), które jest jednym z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się obszarów w regionie.
Obiad a później zobaczymy Mary queen of peace – EDSA. SANKTUARIUM EDSA – formalnie znane jako Sanktuarium Maryi, Królowej Pokoju (Nasza Pani z EDSA). Jest poświęcone Matce Bożej, która cudownie interweniowała, by obalić dyktaturę w pokojowy i bezkrwawy sposób (obecnie znany na całym świecie jako Rewolucja Ludowa z 1986 roku). Jest to miejsce przypisywane „Cudowi Różańcowemu w Manili”.
HISTORIA CUDU:
Ludzie gromadzili się wokół przywódców rebeliantów, nie przynosząc ze sobą niczego oprócz różańców, kwiatów, jedzenia i wizerunków Najświętszej Maryi Panny. Setki i tysiące religijnych księży i sióstr, proboszczów i ich parafian pozostawało na całej EDSA, immobilizując wysłane czołgi, aby stłumić przywódców rebeliantów, a według doniesień, nawet ludzi. Gdy żołnierze próbowali posuwać się naprzód, zobaczyli na niebie coś, co wydawało się być krzyżem, ale to ich nie powstrzymało od dążenia do celu i kontynuowali nacisk na tłum. Różaniec był odmawiany nieustannie; melodia Ave Maria rozbrzmiewała po każdej dziesiątce.
Nagle, żołnierze zatrzymali się wstrząśnięci, zastygli w bezruchu. „Piękna kobieta otoczona ogromnym jasnym światłem i ubrana jak zakonnica” stała wyraźnie widoczna przed czołgami. Światło było olśniewające, gdy tłumy widziały jej pojawienie się. Według tych żołnierzy, piękna kobieta ubrana na niebiesko z niebiańskimi oczami pojawiła się przed nimi, wyciągnęła ręce na zewnątrz i przemówiła głosem, który był wyraźnie słyszalny dla wszystkich, „Drodzy żołnierze, zatrzymajcie się! Nie idźcie dalej. Nie krzywdźcie moich dzieci. Jestem Królową tej ziemi.”
Żołnierze wtedy upuścili broń, wycofali się z nacisku do przodu i przyłączyli się do tłumów ludzi, aby razem walczyć z nimi przeciwko reżimowi Marcosa. Żołnierze twierdzili, że kobieta, która się im ukazała, była Najświętszą Maryją Panną.
Stacja telewizyjna, która relacjonowała wydarzenie, skłoniła tysiące mieszkańców Filipin do wyjścia z domów w celebracji: „Matka Maryja jest z nami!”
Jego Eminencja Jaime Kardynał Sin opisał sanktuarium EDSA jako Świętą Ziemię, gdy doszło do kolejnego cudu, drugiej pokojowej Rewolucji Ludowej w styczniu 2001 roku. Za pomocą Matki Bożej i Santo Niño, modlitwa ludzi o moralne przywództwo została wysłuchana. 25 lutego 2001 r. podczas obchodów 15. rocznicy pierwszej Siły Ludowej EDSA w Sanktuarium EDSA odsłonięto tablicę upamiętniającą Ziemię Świętą.
Powrót do hotelu, kolacja i odpoczynek.
Dzień 15 – (27 lutego 2025 – czwartek)
Modlitwy poranne, śniadanie. Msza św. Ostatnie zakupy przed powrotem. Wyjazd na lotnisko. Odprawa i o 21:35 wylot do Istambułu (lot nr TK 85 – 13:20)
Dzień 16 – (28 lutego 2025 – piątek) – powrót do POLSKI
Przylot do Istambułu o godz. 05:45, a następnie przesiądziemy się na samolot (lot nr TK1271 – trwa 2:25), krórym wylecimy o godz. 08:00 do Krakowa. Planowany przylot godz. 08:25. Po odebraniu bagaży w Kaplicy Lotniskowej podziękujemy Bogu na Mszy św. za dar pielgrzymowania.
Informacje dodatkowe:
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych, szczególnie ze względu na warunki pogodowe. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z przewodnikiem grupy.
Każdy uczestnik wycieczki musi wypełnić formularz i wygenerować QR code na portalu eTravel przed przylotem na Filipiny.
Warto wziąć ze sobą:
- wygodne buty,
- klapki, ręcznik, stroje kąpielowe, buty do wody,
- okulary przeciwsłoneczne,
- parasolkę,
- repelent na komary,
- krem ochronny UV,
- czapkę przeciwsłoneczną,
- 2 adaptery typu B do gniazdek (takie jakie używane są w Ameryce Północnej),
- podręczny plecaczek, wododporny pokrowiec na dokumenty i komórkę,
- lekarstwa – szczególnie, jeśli zażywasz jakieś regularnie.
Banknoty 100 USD tylko wydane po 2013 roku (z paskiem na banknocie). Można płacić także kartami płatniczymi VISA i MasterCard w większości sklepów.
Organizator pielgrzymki nie odpowiada za zniszczenia walizek, plecaków itp., które nastąpiły podczas transferów grupy, a także w wypadku zgubienia bagażu przez linie lotnicze.
CENA ZAWIERA:
- Noclegi w hotelach 4/3*
- Śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem
- Przelot samolotem – bilet lotniczy w obie strony z Manili do Puerto Princesa
- Autokar clasy A
- Obsłuę lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim
- Koszty tłumacza na język polski
- Wstępy do zwiedzanych obiektów
- Koszt organizacji codziennych Mszy świętych
- Ubezpieczenie
- Składkę na Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowy
CENA NIE ZAWIERA:
- Wydatków osobistych: napoje, rozmowy telefoniczne, itp.;
- ofiary dla parafii bądź kaplicy;
- zwyczajowych obowiązkowych napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, obsługi restauracyjnej i hotelowej (100 USD)
KOSZT:
10 500 PLN + 2650 USD (przy grupie 20 osób)
Koszt pielgrzymki może ulec małej zmianie ze względu na obecny niestabilny rynek paliw i niestabilną sytuację polityczną oraz zmianę kursu waluty
Informacje i zapisy:
tel. 538 194 694
tel. 694 867 207
Terminy wpłat:
I wpłata: 4000 PLN do 25 października 2024 na konto Biura
II wpłata: 1500 PLN do 01 grudnia 2024 na konto Biura
III wpłata: 5000 PLN do 15 stycznia 2025 na konto Biura
IV wpłata: 2650 USD zabieramy na Filipiny we własnym zakresie
Wpłaty proszę realizować z dopiskiem: „Filipiny”
Biuro Podróży „Róże Maryi” Sp. z o.o.
Os. Tysiąclecia 84
31-610 Kraków
Bank: BNP Paribas
Numer konta: 59 1600 1013 1737 5576 2000 0001
Pielgrzymkę organizuje Biuro Podróży „Róże Maryi” Sp. z o.o.
Organizator turystyki – wpis do rejestru: Z/61/2023