Ładowanie Wydarzenia

9 października @ 8:00 am 24 października @ 5:00 pm

– Pielgrzymka PERU i BOLIWIA 2024

Biuro Podróży „Róże Maryi” zaprasza na pielgrzymkę do Peru i Boliwii.

REKOLEKCJE W DRODZE

Temat: Pokój i miłość Krzyża w życiu męczenników z Pariacoto i naszym – rekolekcje w Andach

9 października – 24 października 2024 r. (16 dni)

ze względów organizacyjnych musieliśmy zmienić termin pielgrzymki oraz częściowo program pozostawiając cenę bez zmian. Koszt jest podany przy 30 osobach.

Święta Róża z Limy – Pariacoto – Błogosławieni Męczennicy Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek – Arequipa – Puno – Titicaca – najwyżej leżące jezioro żeglowne na świecie (3850 m n.p.m.) – Boliwia – Cerro Calvario – Cusco – Święta Dolina Inków – Machu Picchu – ruiny zaginionego Miasta Inków – udział w procesji Señor de Los Milagros.

PROGRAM:

DZIEŃ 1 – (09.10.2024 – środa) – Lima
Zbiórka o 3.30 w kaplicy na lotnisku w Krakowie-Balicach, Msza św., a następnie odprawa i o 6.35 wylot do Peru z przesiadką w Amsterdamie Liniami KLM. Przylot do Amsterdamu o 8.35, a następnie wylot do Limy o 9.55. Przylot do Limy o 15.25. Powitanie na lotnisku na ziemi Inków i innych narodów andyjskich, transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Limie.

DZIEŃ 2 – (10.10.2024 – czwartek) – Lima – Arequipa
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Arequipa, miasta które leży na wysokości 2,378 m n.p.m w otoczeniu gór Cordillera Volcanica, spośród których wyróżnia się idealny stożek wulkanu Misti (5.835 m n.p.m.) oraz potężny masyw wulkanu o dziesięciu kraterach, Chachani (6.075 m n.p.m.). Mieszkańcy Arequipy nazywają ją „Białym Miastem”, gdyż została wybudowana z białego tufitu wulkanicznego pochodzącego z wybuchu wulkanu Chachani. Założenie Arequipy datuje się na XVI w. i do dzisiaj miasto zachowało klasyczną formę z czasów kolonii hiszpańskiej. Obecnie jest drugim co do wielkości miastem Peru. Po obiedzie city tour: zwiedzanie centrum miasta oraz założonego w 1579 roku klasztoru Świętej Katarzyny (Santa Catalina), najważniejszego i największego pomnika religijnego Peru, który do dzisiaj zachował charakterystyczny styl dla XVI i XVII w. Msza święta. Nocleg.

DZIEŃ 3 – (11.10.2024 – piątek) – Arequipa – Puno – Titicaca
Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Puno, miasta położonego nad najwyżej leżącym jeziorem żeglownym na świecie Titicaca (3,850 m n.p.m). Wycieczka na pływające wyspy ludu Uros, który podtrzymuje tradycje dawnego zaginionego plemienia, które przed wiekami uciekło na jezioro. Wyspy zbudowane są z sitowia totora, które służy m.in. do budowy łodzi oraz jako pokarm. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 – (12.10.2024 – sobota) – Puno – Copacabana
Śniadanie. Wyjazd do Boliwii. Przekroczenie granicy peruwiańsko–boliwijskiej w Kasani. Udamy się na szczyt Cerro Calvario, do którego prowadzi nas Droga Krzyżowa. Ze szczytu rozciąga się piękny widok na jezioro Titicaca. Po obiedzie wizyta w Kościele Maryjnym – miejscu kultu Matki Bożejj Gromnicznej (Candelaria) i słynnych pielgrzymek z tym związanych. W tej świątyni znajduje się figura Virgen de Copacabana (Dziewicy z Copacabany). Msza święta. Nocleg.

DZIEŃ 5 – (13.10.2024 – niedziela) – Copacabana – Juli – Puno
Śniadanie. Wyjazd powrotny do Puno, w drodze powrotnej zatrzymamy się w Juli, stolicy prowincji Chucuito, które jest znane jako Mały Rzym Ameryki. Miejsce to jako pierwsi obrali Dominikanie w XVI w. na stworzenie centrum kształcenia przyszłych zakonników i ich rezydencji, następnie Jezuici ustanowili w tym miejscu stałą misję. Dojazd do Puno, zwiedzanie katedry oraz kościoła św. Jana Chrzciciela. Msza święta. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6 – (14.10.2024 – poniedziałek) – Puno – Cusco
Po śniadaniu przejazd do Cusco. W drodze zwiedzanie ważnych miejsc historycznych takich jak Pucara i Raqchi (kompleks archeologiczny). Zatrzymamy się także na przełęczy La Raya, znajdującej się na wysokości 4.350 m n.p.m., gdzie łączą się Kordyliera Wschodnia i Zachodnia, tworząc tzw. węzeł Vilcanota. Zaczyna tam swój bieg rzeka Urubamba, na tym odcinku zwana Vilcanota. Typowy obiad – bufet w miejscowości Sicuani. Postój w miasteczku Andahuaylillas, gdzie znajduje się przepiękny kościółek z XVI wieku nazywany Kaplicą Sykstyńską Ameryki. Msza święta. Dojazd do historycznej stolicy Państwa Inków Tahuantinsuyu – Cusco (w języku keczua Qosqo oznacza pępek świata). Nocleg.

DZIEŃ 7 – (15.10.2024 – wtorek) – Cusco
Śniadanie. Msza święta. City tour. Naszą wędrówkę po Cusco rozpoczynamy od zwiedzania centrum miasta: Plaza de Armas, Katedry, Coricancha (Świątyni Słońca). Zgodnie z charakterystyką kultur andyjskich, Inkowie stworzyli plan miasta Cusco w kształcie pumy, którego głową jest imponujący obiekt Sacsayhuaman. Zwiedzimy również miejsce ceremonialne Qenqo, obiekt militarny i kontroli migracyjnej Puca Pucara oraz bardzo ważną świątynię poświęconą kultowi wody Tambomachay. Powrót do miasta. Obiad. Czas wolny na samodzielny spacer po centrum miasta (m.in. dzielnica San Blas, ulica Hatunrumiyoc z murem z dwunastokątnym kamieniem). Nocleg.

DZIEŃ 8 – (16.10.2024 – środa) – Dolina Święta Inków – Machu Picchu
Po śniadaniu wycieczka do Świętej Doliny Inków – niepowtarzalnej, pełnej urokliwych krajobrazów doliny, leżącej nad rzeką Vilcamayo – Święta Rzeka (obecna Urubamba). Wybierzemy się z wizytą do ruin Pisac, na którego południowo-wschodnim zboczu znajdują się uprawne tarasy. Przejdziemy przez słynne i kolorowe targowisko w Pisac. Msza święta w Yucay. Obiad. Kontynuujemy przejazd świętą doliną, aż do miasteczka Ollantaytambo, które najlepiej zachowało urbanistykę inkaską. Nad miasteczkiem górują imponujące pozostałości ośrodka administracyjno-militarnego. Przejazd pociągiem do stacji Aguas Calientes, nocleg.
**proponowany hotel w Machu Picchu: Terraza de luna, 3
***na wyjazd do Machu Picchu należy przepakować się w małą torbę do 8 kg

DZIEŃ 9 – (17.10.2024 – czwartek) – Machu Picchu – Cusco
Po śniadaniu przejazd autobusem do wejścia do ruin zaginionego miasta Inków – Machu Picchu, którego nazwa w języku keczua oznacza Stara Góra i które zostało odkryte dla świata w 1911 roku dzięki publikacji w prestiżowym National Geografic. Zwiedzanie rozpoczynamy od chatki strażnika, skąd rozpościera się niesamowity widok na całość obiektu (obowiązkowa sesja fotograficzna!). Następnie z lokalnym przewodnikiem zwiedzimy poszczególne sektory, świątynie oraz tarasy uprawne. Obiad. Msza święta. Po południu przejazd powrotny do Cusco. Nocleg.

DZIEŃ 10 – (18.10.2024 – piątek) – Cusco – Lima
Śniadanie. Przelot do Limy. Zwiedzanie Limy – Miasta Królów, założonego na brzegu rzeki Rimac. Centrum miasta, czyli Lima kolonialna: Plaza Mayor, gdzie znajduje się m.in. Pałac Prezydencki, Katedra, Pałac Arcybiskupi, które zostały odnowione przez polskiego architekta Ryszarda Jaxa Małachowskiego. Dworzec Kolei Transandyjskiej współ-projektu inż. Ernesta Malinowskiego; kościół i klasztor Franciszkanów, w którym poza licznymi relikwiami i malowidłami znajduje się pierwszy limeński cmentarz, zwiedzanie katakumb. Odwiedzimy także katedrę oraz klasztor św. Róży, Msza święta. Udział w procesji Señor de Los Milagros. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11 – (19.10.2024 – sobota) – Lima – Chimbote – Pariacoto
Po śniadaniu wyjazd z Limy do Chimbote, pobyt i dalej przejazd do Pariacoto, miasteczka położonego w pustynnym krajobrazie otoczonym oazami stworzonymi przez rzeki, które spływają z gór; są to krajobrazy, o których pisali bracia męczennicy w listach do swoich rodzin. Msza święta, czas na modlitwę w kaplicy z grobami błogosławionych męczenników. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 12 – (20.10.2024 – niedziela) – Pariacoto
Msza Święta, czas na modlitwę w kaplicy z grobami błogosławionych męczenników, Droga krzyżowa, spotkanie z zespołem muzycznym oraz siostrą Bertą. Czas na kontemplację. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 13 – (21.10.2024 – poniedziałek) – Pariacoto – Huaraz
Śniadanie. Msza święta w kaplicy przy grobie błogosławionych męczenników. Przejazd do Huaraz – malutkiej miejscowości położonej niedaleko Cordillery Blanca. Ten górski region, stanowiący część Andów, jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Peru, a nawet i w całej Ameryce Południowej. To tutaj znajduje się Nevado Alpamayo (5950 m n.p.m.) – „najpiękniejsza góra na świecie”. Powrót do Pariacoto na nocleg i kolację.

DZIEŃ 14 – (22.10.2024 – wtorek) – Pariacoto – Lima
Śniadanie. Msza święta w Pariacoto. Powrót do Limy, w drodze postój na plaży Las Tortugas lub wizyta w zalewie Mediomundo, obiad w trakcie przejazdu, nocleg.

DZIEŃ 15 – (23.10.2024 – środa) – Lima
Śniadanie. Msza święta, po obiedzie przejazd na lotnisko i wylot z Peru o 17:30 KLM.

DZIEŃ 16 – (24.10.2024 – czwartek) – Kraków – Balice

Przylot do Amsterdamu o 12.50, następnie o 15.20 wylot do Krakowa. W Krakowie planowo powinniśmy być o 17.10. Po odprawie Msza święta dziękczynna w kaplicy lotniskowej za otrzymane łaski oraz Błogosławieństwo Kapłańskie na zakończenie pielgrzymki.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z przewodnikiem grupy.

CENA ZAWIERA:

 • Noclegi w hotelach 4/3* na bazie pokoi dwu lub trzyosobowych, w Pariacoto – Dom Pielgrzyma. Pokoje typu standard.
 • Śniadania, obiady lub kolacje zgodnie z programem poza pierwszym dniem.
 • Przelot samolotem.
 • Transfery z lotniska i na lotnisko.
 • Pociąg klasy turystycznej Ollantaytambo/Aguas Calientes/Ollantaytambo.
 • Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika z językiem angielskim lub hiszpańskim przy odwiedzanych obiektach – w każdym mieście przewodnik jest inny.
 • Przewodnik w języku polskim na całą trasę (w zależności od dyspozycji).
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów.
 • Koszt organizacji Mszy świętych codziennie.
 • Ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia oprócz ww.
 • Wydatków osobistych: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Zwyczajowych napiwków ok. 90 USD od osoby
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 600 USD.
 • Przelot samolotem Lima-Arequipa i Cuzco-Lima 150 USD

KOSZT:
6700 PLN + 2900 USD (przy grupie 30 osób)

Informacje i zapisy:

tel. 538 194 694
tel. 694 867 207

e-mail: biuro@roze-maryi.pl

Terminy wpłat:

I wpłata 2000 PLN do 1 marca 2024 na konto Biura
II wpłata 4700 PLN do 7 września 2024 na konto Biura
III wpłata 800 USD do 1 sierpnia 2024 na konto Biura
IV wpłata 2100 USD zabieramy do Peru we własnym zakresie

Wpłaty proszę realizować z dopiskiem: „Peru
Biuro Podróży „Róże Maryi” Sp. z o.o.
Os. Tysiąclecia 84
31-610 Kraków
Bank: BNP Paribas Numer konta: 59 1600 1013 1737 5576 2000 0001

Pielgrzymkę organizuje Biuro Podróży „Róże Maryi” Sp. z o.o.
Organizator turystyki – wpis do rejestru: Z/61/2023

Biuro Podróży „Róże Maryi” sp. z o.o.