Ładowanie Wydarzenia

16 sierpnia @ 8:00 am 27 sierpnia @ 5:00 pm

Biuro Podróży „Róże Maryi” zaprasza na Pielgrzymkę do Włoch – o. Matteo, ks. Dolindo, św. Rita

16 – 27.08.2024 r. /12 dni/


PROGRAM PIELGRZYMKI:

Dzień I – 16 sierpnia 2024 r. /piątek/

Zbiórka – Kraków – 6.00 na parkingu autokarowym przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. O 6.30 będziemy uczestniczyli we Mszy świętej rozpoczynającej naszą pielgrzymkę w Kaplicy św. Faustyny w dolnej Bazylice Miłosierdzia Bożego. Następnie pojedziemy na nocleg w Tarvisio we Włoszech.

Dzień II – 17 sierpnia 2024 r. /sobota/

Po śniadaniu przejazd do Padwy. Głównym obiektem w mieście jest Bazylika św. Antoniego. Przepięknym miejscem jest również Sanktuarium św. Leopolda Mandića /Apostoła Sakramentu Pojednania/, gdzie będziemy mieć Mszę św. Nocleg nad Morzem Adriatyckim.

Dzień III – 18 sierpnia 2024 r. /niedziela/

Po śniadaniu krótki odpoczynek nad morzem i możliwość kąpieli morskiej.
Następnie udamy się do Loreto, nawiedzenie Bazyliki i Sanktuarium o znaczeniu międzynarodowym poświęconego NMP, w którym jest „Święty Domek” Matki Bożej – przez wiele wieków prawdziwe serce Maryjne chrześcijaństwa. Nocleg w Loreto.

Dzień IV – 19 sierpnia 2024 r. /poniedziałek/

Po śniadaniu pojedziemy do Klasztoru na Monte Cassino /w tym roku będzie 80 rocznica Bitwy/, modlitwa na cmentarzu. Następnie udamy się do Neapolu do Kościoła św. Józefa z grobem Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo – autora modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij”. Nocleg w okolicach Neapolu.

Dzień V – 20 sierpnia 2024 r. /wtorek/

Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Modlitwa przy grobie bł. Bartolo Longo. Następnie pojedziemy do Bari. Zobaczymy piękną Katedrę z relikwiami św. Mikołaja w krypcie pod ołtarzem głównym. Krypta to również sanktuarium, w którym odbywają się nabożeństwa w obrządku wschodnim. Za ołtarzem głównym znajduje się sarkofag Królowej Bony. Następnie udamy się do Monte Sant’Angelo na nocleg.

Dzień VI – 21 sierpnia 2024 r. /środa/

Rano Msza św. w Grocie Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo. Po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo, nawiedzenie grobu i innych miejsc związanych z życiem św. o. Pio. Powrót na nocleg do Monte Sant’Angelo..

Dzień VII– 22 sierpnia 2024 r. /czwartek/

Po śniadaniu pojedziemy do Agnone – kościół o.o. Kapucynów z relikwiami Ojca Matteo da Agnone, gdzie w prezbiterium znajdują się prochy o. Matteo. Tutaj będziemy przeżywać Mszę św. za wstawiennictwem o. Matteo.

Kapucyn o. Matteo zmarł 31.10.1616 r. lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Zakonnik o niezwykłej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Sługa Boży Mateusz z Agnone zmarł właśnie 31 października, tego dnia promowany jest w sposób szczególny jego kult, w dacie jego „narodzin dla nieba”. Demony twierdzą, że to bardzo psuje im ich święto. Kiedy o. Cipriano de Meo – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów przywołuje wstawiennictwa o. Matteo, demon wielokrotnie wścieka się i wykrzykuje: „Nie! Nie! Tylko nie on! Teraz on jest jeszcze groźniejszy, niż był za życia”. „Od momentu wszczęcia procesu beatyfikacyjnego ojca Matteo, co miało miejsce 19 czerwca 1996 r., zaczęły dziać się niewytłumaczalne rzeczy – uwolnienia od złego ducha i uzdrowienia fizyczne. Ponadto osoby modlące się przy grobie ojca Matteo nieraz przykładają do jego tablicy zdjęcia osób bliskich, a te nierzadko przyklejają się do niej niczym magnes. (…) Ks. Galullo, który tam posługuje, twierdzi, że przyssanie się jakiegoś zdjęcia do grobu ojca Matteo to znak, że Sługa Boży bierze tę osobę pod osobistą opiekę. Demony nazywają o. Matteo „pułkownikiem Matki Bożej”. W 2002 roku zebrane dokumenty przesłano do Stolicy Apostolskiej.

Następnym miejscem które nawiedzimy to będzie Manopello – Sanktuarium Świętego Oblicza Pana Jezusa. Nocleg.

Dzień VIII – 23 sierpnia 2024 r. /piątek/

Po śniadaniu pojedziemy Cascia – miejsca, gdzie żyła św. Rita Msza św., a następnie przejazd do Asyżu. Nocleg.

Dzień IX – 24 sierpnia 2024 r. /sobota/

W Asyżu – nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka oraz św. Klary, a także innych miejsc związanych z życiem tych świętych. Msza św. w Asyżu. Przejazd na nocleg w okolice Werony.

Dzień X – 25 sierpnia 2024 r. /niedziela/

Po śniadaniu pojedziemy do Montichiari – Maryi – Róży Mistycznej /Rosa Mystica/, gdzie zapoznamy się z objawieniami, jakie miała Pierrina Gilli. Biskup Brescii, ks. Giulio Sanguinetti 15 sierpnia 2000 roku uznał kult Matki Bożej w Montichiari. W tym miejscu odprawimy Drogę Krzyżową w intencji kapłanów oraz przeżyjemy Mszę św. Przejazd na nocleg przy J. Garda.

Dzień XI – 26 sierpnia 2024 r. /poniedziałek/

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Monte Berico, które w 1991 r. nawiedził św. Jan Paweł II.

Początki sanktuarium związane są z objawieniami Matki Bożej na wzgórzu, na którym teraz wznosi się kompleks budowli. Zapiski historyczne głoszą, że Maryja objawiła się dwukrotnie ubogiej kobiecie, Vincenzie Pasini, 7 marca 1426 i 1 sierpnia 1428. W Vicenzie szalała wówczas dżuma. Głównym przesłaniem objawienia było polecenie, aby na wzgórzu wybudować kościół ku czci Matki Bożej. Wtedy epidemia miała ustać. Mieszkańcy Vicenzy nie od razu uwierzyli kobiecie. Podobnie władze kościelne. Dopiero wzmożenie się zarazy oraz powtórne objawienie przyczyniły się do tego, że wybudowano kościół. Świątynia została powierzona 2 listopada 1429 Zakonowi św. Brygidy. 31 maja 1435 kościół przeszedł pod opiekę serwitów. Musieli oni opuścić sanktuarium w 1866, ale powrócili tu w 1875 na prośbę władz miasta. Zakonnicy pracują tu do tej pory.

Nocleg w Tarvisio we Włoszech.

Dzień XII – 27 sierpnia 2024 r. /wtorek/

Po śniadaniu po powrót do Polski. Po drodze Msza św. dziękczynna na zakończenie naszej pielgrzymki. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych.


ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autokarem,
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • noclegi (pokoje 2,3,4 os.),
 • wyżywienie – codziennie śniadanie i obiadokolacja (w pierwszy i ostatni dzień wyżywienie we własnym zakresie),
 • przewodnicy miejscowi,
 • bilety wstępu,
 • opieka pilota,
 • opieka kapłana – codzienna Msza św.,
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł)
 • oraz składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł).

Zabieramy ze sobą m.in.:

 • ważny paszport lub dowód osobisty,
 • lekarstwa, które przyjmujemy,
 • wygodne obuwie,
 • nakrycie głowy,
 • zdrowotną kartę EKUZ – należy wyrobić ją w NFZ we własnym zakresie.


Prosimy o stosowny ubiór podczas Mszy św. oraz przebywania w świętych miejscach.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.


Cena: 3000 zł + 290 euro

Zapisy:
tel. Ewa – 538-194-694
Cecylia – 694-867-207

e-meil: biuro@roze-maryi.pl

Terminy wpłat:
Przed wpłatą prosimy o zgłoszenie się i potwierdzenie wolnego miejsca oraz podanie danych: Imię, Nazwisko, adres zameldowania, PESEL, numer dokumentu, telefon kontaktowy.

I wpłata – 900 zł do 1 kwietnia 2024 na konto Biura
II wpłata – 2100 zł do 1 lipca 2024
III wpłata – 290 euro – zabieramy we własnym zakresie

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Biura Podróży „Róże Maryi” Sp. z o.o. z dopiskiem „Włochy„:
Biuro Podróży „Róże Maryi” Sp. z o.o., os.Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków
Bank: BNP Paribas, numer konta: 59 1600 1013 1737 5576 2000 0001

Pielgrzymkę organizuje Biuro Podróży „Róże Maryi” sp. z o.o.
Organizator turystyki – wpis do rejestru Z/61/2023

Biuro Podróży „Róże Maryi” sp. z o.o.