Ładowanie Wydarzenia

5 grudnia @ 8:00 am 16 grudnia @ 5:00 pm

Meksyk – Odpust Matki Bożej w Guadalupe


Najpiękniejsze Kościoły i Sanktuaria Meksyku
5–16.12.2024 r. /12 dni/


REKOLEKCJE W DRODZE: “Żywa wiara i moc modlitwy uwielbienia”

Opiekun Duchowy i Prowadzący Rekolekcje w Drodze:
ks. Zbigniew Baran, michalita, egzorcysta Archidiecezji Przemyskiej przy sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, ceniony spowiednik, kierownik duchowy, kaznodzieja i rekolekcjonista.

PROGRAM

DZIEŃ 1: 5.12.2024, czwartek
Zbiórka w Kaplicy Lotniskowej Kraków–Balice o 3.00. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Odprawa i o 6.00 wylot do Amsterdamu liniami KLM, przylot o 8:00, a następnie wylot z Amsterdamu o 14:30. Przylot do Meksyku o 19.35. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Meksyku.

DZIEŃ 2: 6.12.2024, piątek – Querétaro, Guanajuato

Po porannej modlitwie i śniadaniu w hotelu pojedziemy do Querétaro. Spacer po starówce, odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Zwiedzanie stolicy stanu o tej samej nazwie, jednego z najważniejszych w kraju ośrodków kultury i gospodarki. Wizyta w XVII-wiecznym klasztorze Św. Krzyża, w którego ogrodzie rosną drzewa wydające ciernie w kształcie autentycznego krzyża, o wielkości kilkunastu centymetrów. Próby przesadzenia tych drzew do innych regionów spełzły na niczym, nigdzie indziej nie chciały się przyjąć. Msza Święta w Kościele Św. Krzyża. W Sanktuarium przebywał św. Junipero Serra, franciszkanin misjonarz, który poświęcił się w dużej mierze wędrówce misyjnej. Następnie przejazd do miejscowości Guanajuato. Zwiedzimy urocze, kolonialne miasto, w którym w czasie spaceru zobaczymy Uniwersytet Guanajuato, Teatr Benito Juareza, Zaułek Pocałunku, Budynek Alhondiga de Granaditas. Kolacja i nocleg w Guanajuato.

DZIEŃ 3: 7.12.2024, sobota, Cubilete, San Juan de los Lagos, Guadalajara

Po porannej modlitwie i śniadaniu pojedziemy do Cubilete. Wizyta w sanktuarium Chrystusa Króla, położonym na szczycie wzniesienia, które jest środkiem geograficznym Meksyku. Pierwszy pomnik, postawiony w 1923 roku, został wysadzony, a na jego miejscu powstał nowy w 1928 roku. Następnym punktem będzie wizyta w bazylice katedralnej Matki Bożej San Juan de los Lagos, która przywróciła do życia przebitą szpadą małą dziewczynkę, akrobatkę z trupy objazdowego cyrku. Miejsce to jest drugim najczęściej odwiedzanym przez pielgrzymów sanktuarium w Meksyku. Tutaj będziemy mieć Mszę św. Po krótkim odpoczynku pojedziemy do Guadalajara. Spacer po mieście. Wizyta w bazylice katedralnej Wniebowzięcia NMP, przejście przez główne place miasta: Plac Broni, Plac Guadalajary i Plac Wyzwolenia oraz wzdłuż Pałacu Władz Miasta i Teatru Degollado na główny deptak starówki tętniący miejskim życiem. Kolacja i nocleg w hotelu w Guadalajarze.

DZIEŃ 4: 8.12.2024, niedziela, Zapopan

Poranna modlitwa i śniadanie w hotelu. Następnie pojedziemy do Zapopan. Wizyta w Bazylice Matki Bożej Oczekującej, której wizerunek wykonany jest z trzciny kukurydzianej przez Indian w XVI wieku. Msza Święta w Zapopan. Kolejnym miejscem będzie Morelia. Spacer po mieście, w czasie którego odwiedzimy katedrę Przemienienia Pańskiego, kolegium św. Mikołaja, Pałac Clavijero i inne budowle z wulkanicznego kamienia o różowym odcieniu, charakterystycznego dla tego kolonialnego miasta. Kolacja i nocleg w hotelu w Morelii. 

DZIEŃ 5: 9.12.2024, poniedziałek, Chalma, Amecameca

Po porannej modlitwie i śniadaniu pojedziemy do Chalmy. Wizyta w Sanktuarium Chrystusa z Chalmy, który dokonał wielu uzdrowień i spowodował, ze ofiary wypadków i napadów wyszły z nich nietknięte. Msza Święta w Kościele w Chalmie. Przejazd do Amecameca. Kolacja i nocleg w hotelu w Amecameca. 

DZIEŃ 6: 10.12.2024, wtorek, Tenango del Aire, Tepeaca, Puebla

Poranna modlitwa i śniadanie. Następnie pojedziemy do Tenango del Aire. Nawiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie posługują od wielu lat polscy Pallotyni. Msza Święta w Tenango del Aire u polskich Pallotynów. Przejazd do Tepeaca.
Wizyta w sanktuarium Świętego Dzieciątka – Jezusa Doktora, do którego zwracają się pielgrzymi cierpiący fizyczny ból. W momencie oczyszczenia z bólu, policzki Dzieciątka nabierają rumieńców. Po tej uczcie duchowej pojedziemy do Puebli.
Spacer po Centrum Historycznym Puebli, które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO: Katedra pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia, Kościół Św. Dominika z przepiękną Kaplicą Matki Bożej Różańcowej, nazwanej w XIX w. przez podróżnika F. von Humboldta Ósmym Cudem Świata, historyczny Plac Broni, Słodka Uliczka, itd. Czas wolny w Puebli. Kolacja i nocleg w hotelu w Puebli.

DZIEŃ 7: 11.12.2024, środa, GUADALUPE, spacer po starówce Meksyku

Poranna modlitwa i śniadanie w hotelu. Przejazd do Ciudad de Mexico, stolicy Meksyku. Spotkamy się z Matką Bożą z Guadalupe w Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, największym na świecie Sanktuarium Maryjnym, gdzie w 1531 Juanowi Diego ukazała się Matka Boża, która dzisiaj jest najważniejszą postacią dla wszystkich katolików meksykańskich. Msza Święta w Guadalupe. Po południu będziemy mieć spacer po starówce, w czasie którego odwiedzimy przy Placu Konstytucji największą katedrę w Meksyku, czyli Katedrę Metropolitalną oraz zobaczymy budowle Starego Miasta i przejdziemy głównym deptakiem do Wieży Latynoamerykańskiej. Obejrzymy również Pałac Narodowy, gdzie znajdują się słynne murale Diego Rivery. Kolacja i nocleg w hotelu w stolicy.

DZIEŃ 8: 12.12.2024, czwartek, GUADALUPE, Acuario Inbursa (akwarium)

Poranna modlitwa i śniadanie w hotelu. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe na uroczystą Mszę św. Udział w uroczystościach związanych z 493. rocznicą objawień Najświętszej Panienki na Tepeyaku. Około 14.00 pojedziemy do Acuario Inbursa, największego w Meksyku akwarium, wybudowanego w centrum stolicy w 2014 roku. Kolacja i nocleg w hotelu w stolicy.

DZIEŃ 9: 13.12.2024, piątek, Bł. Conchita, San Jose del Altillo, Xochimilco

Po porannej modlitwie i śniadaniu w hotelu pojedziemy do Kościoła San Jose del Altillo, w którym spoczywają szczątki błogosławionej Concepcion Cabrery, czyli bł. Conchity, która utworzyła wiele apostolatów pod nazwą Dzieła Krzyża i była wzorem świętości jako żona, matka, wdowa oraz babcia. Ze względu na głębię treści jej pism, jest uznawana za wielką mistyczkę XX wieku. Msza Święta w Kościele San Jose del Altillo.
Po południu przejazd do Xochimilco – Dzielnicy Kwiatów i ponad godzinny spływ łodzią po dawnych kanałach azteckich wśród pływających ogrodów i pól uprawnych. Obiadokolacja w stylu meksykańskim na łodziach, przy możliwym akompaniamencie tradycyjnego zespołu mariachis. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 10: 14.12.2024, sobota, Tlaxcala, Nativitas

Po porannej modlitwie i śniadaniu w hotelu pojedziemy do Tlaxcali. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Ocotlán. Matka Boża ukazała się w XVI wieku na drzewie zwanym Sosną Montezumy. Dokonała wielu uzdrowień i do dzisiaj przybywają do niej niezliczone rzesze pielgrzymów. Msza Święta w Bazylice Matki Bożej w Tlaxcali. Po Mszy pojedziemy do Sanktuarium Dziecięcych Męczenników z Tlaxcali. Byli to pierwsi amerykańscy męczennicy, którzy oddali swoje życie za wiarę. Święty Krzysztof, Jan i Antoni beatyfikowani byli przez papieża Jana Pawła II w 1990 r., a kanonizowani przez papieża Franciszka w roku 2017. Przejazd do Natfvitas. Tutaj udamy się do Narodowego Sanktuarium Świętego Michała Archanioła, które zaczęło by
budowane tuż po ukazaniu się Michała Archanioła lndianinowi Diego Lázaro de San Francisco w 1631 roku. Przejazd do stolicy. Kolacja i nocleg w hotelu w stolicy.

DZIEŃ 11: 15.12.2024, niedziela, GUADALUPE

Poranna modlitwa i śniadanie. Pożegnanie z Meksykiem zakończy się ponowną wizytą w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta. Czas wolny na zakup ostatnich pamiątek i dewocjonaliów. Obiad w restauracji. Przejazd na lotnisko i odlot do kraju o 21.55. Kolacja na pokładzie samolotu.

DZIEŃ 12: 16.12.2024, poniedziałek, Kraków – Balice

Przylot do Amsterdamu o 15:10. Wylot z Amsterdamu o 21:00 i przylot do Polski o 22.50. Msza św. dziękczynna na zakończenie naszej pielgrzymki w Kaplicy Lotniskowej.


Cena zawiera:

 • bilet lotniczy,
 • ubezpieczenie,
 • transport klimatyzowanym, wygodnym autokarem na całej trasie,
 • opiekę polskiego, licencjonowanego przewodnika na całej trasie,
 • trzy posiłki dziennie, czyli śniadania, poczęstunki w ciągu dnia lub obiady oraz kolacje,
 • noclegi w hotelach 3* lub 4*,
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem,
 • opłaty za Msze Święte,
 • napiwki za usługi na trasie wycieczki, zwyczajowo są to napiwki dla bagażowych, pokojówek, restauracji etc.,
 • napiwki dla kierowcy i przewodnika,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (13 zł).

Cena nie zawiera:

 • opłat za napoje do posiłków z wyjątkiem kawy i herbaty do śniadania, 
 • wydatków własnych,
 • dopłaty do jedynki 480 USD,
 • ofiar na Mszach Świętych.

Zabieramy ze sobą:

 • ważny paszport (powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od momentu planowanego wyjazdu z Meksyku czyli min. do 15.06.2025 r.),
 • ksero paszportu w 3 egzemplarzach (1 – zostawić w domu, 1 – w walizce, 1 – nosić ze sobą),
 • lekarstwa, które przyjmujemy,
 • wygodne obuwie,
 • nakrycie głowy,
 • ciemne okulary.

Na pobyt w Meksyku warto zaopatrzyć się w:

 • płyn lub inny środek przeciwko komarom,
 • mocny filtr przeciwsłoneczny,
 • krem przeciw oparzeniom,
 • ładowarki do wszystkich wymagających ładowania urządzeń oraz konwertery (napięcie w gniazdku w Meksyku to 110 V),
 • zamykane kieszenie, ewentualnie kieszenie wewnętrzne lub torebki na szyję, w których bezpiecznie można przewozić pieniądze i dokumenty,
 • na wydatki osobiste najlepiej zabrać ze sobą dolary amerykańskie – małe nominały do 50$, wydane po 2013 r. (większe nominały nie wszędzie są przyjmowane).

Bagaż: jeden główny do 23 kg + podręczny do 10 kg (55x35x25).


Będziemy przebywać w miejscach świętych, dlatego bardzo prosimy o stosowny ubiór pielgrzymkowy.


Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych.


CENA: 5600 PLN + 2390 USD (Cena przy min. 30 osobach)


Informacje i zapisy:
tel. 538-194-694
694-867-207
e-mail: biuro@roze-maryi.pl

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Biura z dopiskiem „Guadalupe„:
Biuro Podróży „Róże Maryi” Sp. z o.o.
Os. Tysiąclecia 84, 31-610 Kraków
Bank: BNP Paribas, nr konta: 59 1600 1013 1737 5576 2000 0001

Terminy wpłat:
Przed wpłatą prosimy o zgłoszenie się i potwierdzenie wolnego miejsca oraz podanie danych:

 • Imię, Nazwisko,
 • adres zameldowania,
 • PESEL,
 • numer paszportu i data ważności,
 • telefon kontaktowy.

I zaliczka – 1600 PLN – wpłata do 1 czerwca 2024 r.
II zaliczka – 4000 PLN – wpłata od 5 listopada 2024 r.

Kwotę 2.390 USD – zabieramy ze sobą we własnym zakresie (w dużych nominałach) na realizację programu.


Informujemy, że pielgrzymkę organizuje Biuro Podróży „Róże Maryi” Sp. z o.o.
Organizator turystyki – wpis do rejestru: Z/61/2023

Biuro Podróży „Róże Maryi” sp. z o.o.