Ładowanie Wydarzenia

18 listopada @ 3:00 am 30 listopada @ 6:30 pm

– Rocznica Objawień Matki Bożej w Kibeho

Biuro Podróży „Róże Maryi” zaprasza do Kibeho w Rwandzie.

RWANDA /AFRYKA/ 43. ROCZNICA OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W KIBEHO
18– 30.11.2024 r. /13 dni/

Program pielgrzymki:

Rwanda – malutkie państwo w środkowo – wschodniej Afryce. Graniczy z Kongiem, Tanzanią, Ugandą i Burundi. Rwanda jest górzystym krajem, skąd wziął się przydomek „Kraj tysiąca wzgórz”, ze stosunkowo bujną i urozmaiconą roślinnością. W ciągu roku piękne, wysoko świecące słońce tropików grzeje bardzo umiarkowanie dzięki wysokości terenu i zmiennym wiatrom. Klimat jest zwykle łagodny. Średnie temperatury mieszczą się między 24 a 27 st. C. Ze względu na piękno kraj nazywa się również „Szwajcarią Afrykańską”. Rwanda należy do najuboższych krajów na świecie. Ludzie żyją w większości z rolnictwa i hodowli.
Historia chrześcijaństwa w Rwandzie zaczyna się wraz z osiedleniem się pierwszych misjonarzy ze Stowarzyszenia Misjonarzy Afryki (Ojcowie Biali) w Save, 2 lutego 1900 r. Przez lata Kościół katolicki w tym kraju tak bardzo się rozwinął, że często wspominano o tym procesie jako o tornadzie Ducha Świętego.

Dzień 1 – 18 listopada 2024 r. /poniedziałek/

Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz. 3.00. Msza św. w kaplicy na lotnisku, a następnie odprawa i o 6.00 wylot do Rwandy z przesiadką (przylot 08:00 – wylot 09:55) w Amsterdamie. Przylot do Kigali o 19.25. Zakwaterowanie w Kigali.


Dzień 2 – 19 listopada 2024 r. /wtorek/

Kigali – zwiedzanie stolicy.


Dzień 3 – 20 listopada 2024 r. /środa/

Wyjazd w górzysty rejon Parku Narodowego Wulkanów. Następnie pojedziemy do Ruhondo Remery, ośrodka rekolekcyjnego Foyer de Charite. Następnie udamy się do Ośrodka Misyjnego Sióstr od Aniołów w Nyakinama pod Ruhengeri jeżeli będzie możliwe. Nocleg.


Dzień 4 – 21 listopada 2024 r. /czwartek/

Po porannej Mszy św. zobaczymy pracę sióstr w przychodni. Piękne tereny wokół wulkanów. Przejazd do  Gisenyi, miasta położonego przy granicy z Kongiem, nad jeziorem Kivu. Rejs stateczkiem po jeziorze Kivu. Nocleg.

Dzień 5 – 22 listopada 2024 r. /piątek/

Po śniadaniu udamy się do Fabryki herbaty gdzie zobaczymy cały proces produkcyjny oraz przepiękne tereny plantacji herbaty. Powrót na nocleg do Kigali

Dzień 6 – 23 listopada 2024 r. /sobota/

Wczesnym rankiem udamy się do Parku Akagera (dzikie zwierzęta). Jadąc jeepem będziemy mogli spotkać zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kabuga. Nocleg w Kigali.

Akagera Park Narodowy jest jednym z najbardziej malowniczych parków w Rwandzie,
W parku znajduje się szereg zwierząt, między innymi: bawoły, słonie, zebry, żyrafy, szympansy, cętkowane hieny, lamparty, lwy, hipopotamy, krokodyle i wiele innych. W Parku można zobaczyć ponad 500 gatunków ptaków.

Dzień 7 – 24 listopada 2024 r. /niedziela/

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Rwandy – Kigali oraz okolic. Msza św. Nocleg w Kigali.
Kigali należy do najbezpieczniejszych i przyjaznych afrykańskich stolic. Kigali jest największym miastem Rwandy. Położone jest w centrum państwa. Od uzyskania niepodległości przez kraj w 1962 stanowi jego największy ośrodek ekonomiczny, kulturalny i transportowy

Dzień 8 – 25 listopada 2024 r. /poniedziałek/

Wczesnym rankiem po śniadaniu wyruszymy w drogę do Kibeho zatrzymując się po drodze w Kabgayi (pierwsza bazylika na terenie Rwandy i siedziba biskupa), Nyanzie (zwiedzanie rezydencji króla Rwandy do 1959 r.), oraz w sierocińcu (żywy pomnik po wizycie Jana Pawła II), pojedziemy do Ruhango do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zobaczymy Kościół w Sawe, gdzie była pierwsza parafia w Rwandzie, w Butare zatrzymamy się na dobrą kawę, gdzie będzie ją można również zakupić. Nocleg w Kibeho.

Dzień 9 – 26 listopada 2024 r. /wtorek/

Do południa zapoznamy się z miejscem objawień, czas wolny. Obiad, a później wizyta u polskich sióstr z Lasek prowadzących Ośrodek dla Niewidomych dzieci oraz wizyta u Ojców Marianów. Kolacja i nocleg w Kibeho.

Dzień 10 – 27 listopada 2024 r. /środa/ – 43. Rocznica Objawień

Po śniadaniu do południa zapoznanie się z miejscem objawień. Obiad, Kolacja i nocleg w Kibeho.
Jeżeli będzie to możliwe spotkamy się z Nathali – jedną z widzących, która mieszka w Kibeho. Wieczorem będziemy uczestniczyć w uroczystościach Wigilii 43. Rocznicy Objawień. Msza św., procesja światła, różaniec. Kolacja, nocleg w Kibeho.

W Kibeho wszystko zaczęło się 28 listopada 1981 r., kiedy uczennica szkoły średniej w Kibeho, Alphonsine Mumureke, ujrzała – jak utrzymywała – Panią niezwykłej urody, która przedstawiła się jako „Nyina wa Jambo”, to znaczy „Matka Słowa”. Dziewica Maryja wybrała na miejsce objawień Kibeho, aby przekazać całemu światu ważne i pilne orędzie.
29 czerwca 2001 r. w katedrze w Gikongoro bp Misago w obecności Episkopatu i nuncjusza papieskiego ogłosił uznanie przez Kościół objawień w Kibeho. W oficjalnym dokumencie potwierdzono, że orędzie łączy naukę Pisma Świętego z Tradycją Kościoła, a o wizjonerkach i ich zachowaniu w czasie widzeń nie można powiedzieć niczego, co byłoby sprzeczne z wiarą lub moralnością. Wskazywano na wielkie owoce duchowe objawień.
„Niech Kibeho – stwierdził wtedy bp Misago – stanie się uprzywilejowanym miejscem nawróceń, zadośćuczynienia za grzechy świata oraz pojednania; miejscem spotkania tych, którzy ulegli rozproszeniu oraz tych, którzy umiłowali cnoty współczucia i braterstwa bez granic; miejscem przypominającym Ewangelię Krzyża”.

Dzień 11 – 28 listopada 2024 r. /czwartek/43. Rocznica Objawień

Po śniadaniu dalszy ciąg uroczystości, różaniec, Msza św. odpustowa, uroczysty obiad. Wyjazd do Kigali. Kolacja i nocleg w Kigali.

Dzień 12 – 29 listopada 2024 r. /piątek/

Po Mszy św. i śniadaniu czas na ostatnie zakupy w Kigali, obiad i wieczorem wylot do Polski o 20:35 z przesiadką w Amsterdamie.

Dzień 13 – 30 listopada 2024 r. /sobota/

Amsterdam 6:35 , wylot z Amsterdamu 14.20, przylot do Krakowa 16.10. Msza św. dziękczynna w kaplicy lotniskowej na zakończenie pielgrzymki.


ŚWIADCZENIA:

 • Przelot samolotem,
 • przejazd busem w Rwandzie,
 • noclegi w pokojach 1, 2, 3 -osobowych,
 • 3 posiłki dziennie (śniadania, obiady, kolacje),
 • opieka pilota i przewodnika oraz kapłana,
 • codzienna Msza św.,
 • ubezpieczenie,
 • bilety wstępu do Parku Narodowego oraz innych obiektów.

KOSZTY DODATKOWE:

 • wiza rwandyjska – 50 USD
 • napiwki dla kierowców, przewodników – 30 USD
 • napoje do posiłków, ofiara na Mszę św.

INFORMACJE DODATKOWE:

 1. Zalecanym szczepieniem jest szczepienie przeciwko żółtej gorączce /szczepienie ważne 10 lat/ – nie jest obowiązkowe.
 2. Osoby, które mają „Adopcję Serca”, będą mogły spotkać się ze swoimi dziećmi adoptowanymi w Rwandzie.
 3. Wszystkie informacje dotyczące przygotowania się do wyjazdu każda osoba otrzyma indywidualnie.
 4. Dolary muszą być nowe z paskiem wydane po 2019 r. (dotyczy banknotów 100-dolarowych).

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji od organizatora niezależnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegóły ustala pilot w porozumieniu z przewodnikiem grupy.

KOSZT: 5900 PLN + 1670 USD /przy grupie 16 osób/

Informacje i zapisy :

tel. 538-194-694
694-867-207

e-mail: biuro@roze-maryi.pl


Terminy wpłat:
I wpłata – 1700 zł do 15 października 2024 r
II wpłata – 4200 zł od 23 października do 30 października 2024
III kwota – 1670 USD – zabieramy do Kigali we własnym zakresie

Wpłaty proszę dokonywać z dopiskiem: „Rwanda
Biuro Podróży „Róże Maryi” Sp. z o.o.
Os.Tysiąclecia 84,
31-610 Kraków
Bank: BNP Paribas
Numer konta: 59 1600 1013 1737 5576 2000 0001


Pielgrzymkę organizuje Biuro Podróży „Róże Maryi” Sp. z o.o.
Organizator turystyki – wpis do rejestru Z/61/2023

Biuro Podróży „Róże Maryi” sp. z o.o.